Reklama
  • Piątek, 10 stycznia 2014 (10:00)

    Anna German: Zostały listy, zdjęcia i… srebrna łyżeczka

Serial o Annie German (†46) obudził nie tylko zainteresowanie tą wspaniałą, przedwcześnie zmarłą artystką, ale też wspomnienia wielu ludzi, którzy się z nią zetknęli.

Reklama

Obraz Anny German prywatnie, choćby przygotowującej obiad, pozostaje w pamięci nie tylko jej najbliższych, męża i syna. Jedną z takich osób jest Adriana Polak, dziennikarka i pisarka. Poznały się w latach siedemdziesiątych.

– To był dla mnie, wówczas młodej dziewczyny, wspaniały dar od losu, o jakim nawet nie śmiałam marzyć – opowiada pani Adriana w liście do Rewii.

– I do dziś nie znam odpowiedzi na pytanie, czym sobie na to zasłużyłam. Dlaczego to mnie, jej wielbicielkę, jakich miała bardzo wiele, obdarzyła sympatią i ogromnym zaufaniem…

Rozmowom nie było końca

Panie spędzały ze sobą wiele czasu w różnych miejscach: podczas tras koncertowych Anny German w Soczi czy Moskwie, ale też w mieszkaniu piosenkarki przy ulicy Reymonta na warszawskich Bielanach. – Rozmowom nie było końca, nieraz w kuchni, gdy gotowała obiad, a ja obierałam warzywa – wspomina ze wzruszeniem pani Adriana.

– Wtedy poznawałam zupełnie inną Annę: w fartuszku, w pantoflach, włosami splecionymi w warkocz. Zwyczajną kobietę z problemami. Traktowała mnie jak kogoś bliskiego i, choć dzieliła nas spora różnica wieku, mówiłyśmy sobie po imieniu.

Żałuje, że nie było jej, gdy przyjaciółka chorowała

Adriana Polak najbardziej żałuje jednego: że nie było jej, gdy jej przyjaciółka chorowała, ponieważ mieszkała wówczas w Holandii. W 2000 roku napisała o Annie German książkę Człowieczy los. – Po Ani pozostały mi nie tylko cudowne wspomnienia, ale też korespondencja, zdjęcia i… srebrna łyżeczka, abym mogła osłodzić nią sobie życie – mówi Adriana Polak.

PG

Więcej na temat:Anna German | german | serial | Panie | soczi | zdjęcia | obraz

Zobacz również

  • Serialowa Anna German, po dziwiana ostatnio w „Tańcu z gwiazdami”, uczęszczała do szkoły muzycznej w rodzinnym Wilnie. Chciała nauczyć się grać na pianinie, ale w końcu wybrała... akordeon,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.